KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14928098
nr 1492 8098
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. "Stilleben med Fransk vinägerflaska". Signerad, daterad 2003. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 22x26 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
500 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:36:10
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg